Powstanie Wioski
Kapliczki i Krzyże
Stare Budynki
Rolnictwo
Przemysł i Usługi
Mieszkańcy
Placówki
Położenie Wsi
Historia Strony
Kontakt z Autorem
Galeria Zdjęć
Linki Reklamowe
Księga Gości

Ubieranki
Kawały
Gry online

W Hucie Deręgowskiej znajduje się tylko jeden zakład przemysłowy. Produkuje się w nim kostkę brukową (na zdjęciu magazyny zakładu). Mimo ogromnej powierzchni (1915 ha), Huta Deręgowska nie jest urbanizowana. Wszyscy mieszkańcy mają nadzieję, że w Unii Europejskiej, znajdą się inwestorzy, którzy zagospodarują cały ten obszar. Dzięki nim nasza miejscowość mogłaby wyrosnąć na potężną metropolię. Jednak jak narazie możemy tylko pomarzyć.

Co do firm usługowych, można kilka takowych wyróżnić. W ostatnich czasach działa kilka nieoficjalnych zakładów fryzjerskich, pojedyncze osoby świadczą usługi w dziedzinie transportu lub korepetycji, działa także firma remontowo-instalacyjna oraz moje skromne przedsiębiorstwo internetowe.

Coraz więcej ludzi zamieszkujących naszą miejscowość wyjeżdża za granicę w celu poszukiwania pracy. Są to przeważnie ludzie, którzy zatrudniają się właśnie w branżach przemysłowych. Budowa większego zakładu produkcyjnego, sprawiłaby, że Ci ludzie znaleźliby pracę na miejscu i nie musieliby opuszczać kraju. To rozwiązanie jest realne, ale ktoś musi się tym zainteresować. Największe szanse na szybki rozwój ma tutaj przemysł drzewny, ze względu na dużą liczbę lasów, które pokrywają ok. 75% powierzchni Huty Deręgowskiej. Dobrze rozwinąłby się także przemysł budowniczy, ponieważ znajduje się tu wiele gleb piaszczystych. Jak widać, możliwości jest wiele. Jednak mieszkańcom pozostaje tylko oczekiwać na uczciwego iwestora, który z dużym zaangażowaniem zainteresuje się możliwością zurbanizowania Huty Deręgwoskiej.

Stopka