Powstanie Wioski
Kapliczki i Krzyże
Stare Budynki
Rolnictwo
Przemysł i Usługi
Mieszkańcy
Placówki
Położenie Wsi
Historia Strony
Kontakt z Autorem
Galeria Zdjęć
Linki Reklamowe
Księga Gości

Gry dla dziewczyn
Kawały
Gry online

Cała moja przygoda z HTMLem rozpoczęła się z końcem 2001 roku na zajęciach kółka informatycznego prowadzonego w moim gimnazjum przez pana Andrzeja Łykę. Oprócz kółka informatycznego dużo pomógł mi także Internetowy kurs HTMLa autorstwa pana Pawła Wimmera. Po przejściu tych kursów postawiłem pierwsze kroki w sieci. Jednak strony, któr pisałem były prowizoryczne i nie publikowałem ich w internecie.

Dopiero na początku 2004 roku rozpoczęła się moja poważna przygoda z HTMLem. W szkole został zorganizowany konkurs na napisanie najlepszej strony WWW o swojej miejscowości. Bez zastanowienia zgłosiłem się do konkursu. Okazało się, że nie będzie łatwo. Musiałem znaleźć w różnych źródłach dokładne informacje o mojej miejscowości, sfotografować różne ciekawe obiekty, no i oczywiście złozyć to wszystko w jedną całość. Wydawało mi się, że nie mam większych szans w porównaniu z od dawna zaawansowanymi konkurentami. A jednak wyniki konkursu wskazywały mnie jako zwycięzcę ex equo z kolegą z Wólki Tanewskiej (z którym z resztą do dnia dzisiejszego współpracujemy). Ten fakt zainspirował mnie, aby opublikować stronkę w internecie. Wybrałem serwer Wirtualnej Polski. W ten sposób w dniu 01.04.2004r. opublikowana została pierwsza oficjalna odsłona strony www.huta-deregowska.webpark.pl

Strona w piorunującym tempie zdobyła ogromną popularność. Codziennie odwiedzały ją coraz to inne osoby mimo, iż nie była ona fascynująca. Wtedy popełniłem ogromny błąd - nie aktualizowałem strony. Po dwóch miesiącach zaczęła ona zbierać naganne recenzje Czytelnicy upominali się o nowe fotki. Niektórzy zarzucali mi, że strona źle wygląda. Jednak ja się tym nie przejmowałem. Dopiero, gdy strona zaczęła tracić popularność, a licznik jej odwiedzin powiększał się coraz to wolniej, w lipcu 2004 roku postanowiłem trochę odnowić stronkę. Nie były to jednak ogromne zmiany. Dodałem galerię zdjęć, wprowadzając kilka nowych fotek. Mimo to efekty nadeszły. Strona znowu odżyła. Licznik nabijał się coraz szybciej. Pisali do mnie ludzie z zagranicy, którzy mieli swoje korzenie w Hucie Deręgowskiej. Popularność www.huta-deregowska.webpark.pl rosła. Tylko te efekty nie trwały długo. Zainteresowanym internautom szybko znudziły się nowe zdjęcia, a skoro nie znajdywali na stronie nowych ciekawych informacji, przestali ją odwiedzać.

W związku z tym musiałem interweniować. Dodatkowo zainspirowany stronami kolegów z nowej szkoły postanowiłem stworzyć w październiku 2004 roku nowe oblicze witryny. Pracowałem przez całe 3 tygodnie i moje wysiłki nie poszły na marne. Stworzyłem coś, co na ówczesną chwilę było moim największym osiągnięciem. Popularność rosła, później znowu spadała, a ja w tym czasie uczyłem się już poważniejszych rzeczy, a mianowicie języka programowania PHP i CSS-a. Darmowy serwer, na którym znajduje się ta strona niestety nie obsługuje PHP, więc w tym przypadku nie mogłem sprawdzić swoich umiejętności w praktyce.

W lutym 2005 roku wpadłem na pomysł stworzenia serwisu rozrywkowego opartego w każdym szczególe na własnym oprogramowaniu. W marcu tegoż roku w sieci zaistniała pierwsza odsłona HumorPage.pl, a moja działalność w internecie skupiała się tylko i wyłącznie na tej stronie. Nie miałem czasu na starą witrynę o Hucie Deręgowskiej. Jednak pod koniec 2005 roku strona w porównaniu z moim ówczesnym poziomem wydawała się bardzo tragiczna, a dowcipy o Hucie Deręgowskiej aż krążyły w powietrzu. Toteż nie mogłem tego tak zostawić. W lutym 2006 roku usiadłem przed komputerem, stworzyłem pierwszą w swoim życiu grafikę do strony internetowej, która w miarę mi się udała i podobała się nie tylko mi. Pomyślałem, że skoro szata graficzna się udała, to z zakodowaniem tego w HTML-u nie będzie problemów.

I stało się, 18 lutego 2006 roku uruchomiłem ostateczną wersję www.Huta-Deregowska.webpark.pl Nowych aktualizacji już nie obiecuję. Strona zawiera wystarczające informacje o wiosce, które powinny być aktualne przez kilka najbliższych lat. Może czasami dorzucę jakieś ciekawe zdjęcia, a może kiedyś ktoś inny zaopiekuje się witryną... Teraz muszę zająć się ważniejszymi projektami, prowadzeniem firmy i studiami. Poniżej screeny z poprzednich odsłon www.Huta-Deregowska.webpark.pl:

Stopka